ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI Z VÝCVIKU
4. výcvikový den

Na Výcvikový den bylo objednané i sluníčko!

V sobotu 6. 5. 2017 uspořádal Basset Klub ČR v honitbě MS Kozina Neustupov 4. výcvikový den . Zde si naši čtyřnozí svěřenci mohli, vážně i nevážně, vyzkoušet všechny disciplíny, které jsou součástí Barvářských zkoušek honičů. Dobrá nálada a ráno sice trochu mlhavé, ale později slunečné počasí zpestřilo celý den všem přítomným.

....celý článek

Jak jsme trénovali Jeníčka na BZH

Tak k tomu přece jenom došlo. Nikdy jsem si nemyslela, že budu někdy dělat se svým psem zkoušky honičů. Při té představě mne vždy jímala hrůza, jelikož jsem si nedovedla představit, že psa naučím stopu,odložení a další úkony, respektive, že budu mít psa tak chytrého a schopného se to naučit.

....celý článek

Barvářské zkoušky honičů v Jankově

Dne 7. května letošního roku se uskutečnily v honitbě Honebního společenstva Jankov klubové barvářské zkoušky honičů našeho Basset klubu ČR. Byly uspořádány ve spolupráci s OMS Benešov, a na rozdíl od podzimních termínů, kdy se tento druh zkoušek na našem okrese zpravidla pořádal, byl zájem ze stran vůdců překvapivě velký, což nás velice potěšilo. Zkoušek se zúčastnilo celkem 12 psů, z Basset klubu ČR však jen jedna malá hrubosrstá vendéenka Daisy Belihrad v majetku naší předsedkyně Kateřiny Schwippelové a jedna velká vendéeská hrubosrstá bassetka Dascha od Veselý Anežky s vůdkyní Janou Fantovou z chovu paní Aleny Veselé.

....celý článek

Láska ušatá

K lovecké kynologii mne přivedly téměř před dvaceti lety dvě věci. V prvopočátku můj manžel, který si nejdříve pořídil štěně českého fouska a následně absolvoval myslivecký kurz a začal se věnovat myslivosti spolu se svým Vikem, a pak následně má touha mít také svého psa a tedy pořízení štěněte drsnosrstého jezevčíka Ernyho. Tím začala má éra lovecké kynologie. 

....celý článek

Kouzlo lovu se smečkou ušounů

Ještě donedávna jsem jen těžko chápala toužebné přání jednoho kolegy z farmaceutické firmy, který docházel obchodně do naší lékárny, v níž jsem pracovala, které skýtalo vlastnit smečku basetů. Míval nejprve dva basety, pak už jen jednoho, říkal, že má velmi málo času a ne příliš vhodné podmínky pro velkou basetí smečku. Vždy jsme však na toto téma při našich hovorech o svých miláčcích narazili. V té době jsem měla svou první malou hrubosrstou vendéeskou basetku a jednu anglickou basetku. 

....celý článek